~ Forums of Enroth ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Forums of Enroth ~

The Enroth diehard fan community
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» fheroes2 General Announcements
Pogawędki (PL) Icon_minitimeby sirDranik 2024-03-17, 23:35

» Photo Gallery
Pogawędki (PL) Icon_minitimeby Sir Albe 2024-03-07, 06:57

» Heroes Orchestra's 5th Birthday concerts with Paul Romero
Pogawędki (PL) Icon_minitimeby Sir Albe 2024-03-07, 06:55

» Polskie powitanie
Pogawędki (PL) Icon_minitimeby rrravyn 2024-03-05, 04:02

» Heroes II localisation: how to make no-CD patch.
Pogawędki (PL) Icon_minitimeby kiku 2024-02-19, 02:43

» WARNING - The dreaded moment is here: Heroes 6 servers shutting down
Pogawędki (PL) Icon_minitimeby Blake01 2024-02-17, 15:25

» Forum Admins Feed
Pogawędki (PL) Icon_minitimeby GodRage 2024-02-15, 22:10

Poll
Global announcements should be:
Everlasting, 1 for each project.
Pogawędki (PL) Redbar110%Pogawędki (PL) Redbar12
 0% [ 0 ]
Temporary, when there is something new to announce.
Pogawędki (PL) Redbar11100%Pogawędki (PL) Redbar12
 100% [ 6 ]
Holalala... No idea where the Ultimate artifact is.
Pogawędki (PL) Redbar110%Pogawędki (PL) Redbar12
 0% [ 0 ]
Total Votes : 6
Most Viewed Topics
H3SW: General Graphics discussion
Ragoon's Graphics For HoMM3SW
Introduce yourself
H3SW General Discussion
H3SW Map List: Work in progress
H3SW: Dwelling Development
Forum Admins Feed
The Floody Land
Enrothian Fan Art
Heroes III: The Succession Wars v0.8.1 Beta

 

 Pogawędki (PL)

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Ragoon
Minotaur
Minotaur
Ragoon


Messages : 358
Quality Points : 350
Registration Date : 2016-05-30
Age : 26
Location : Wrocław, Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-19, 05:36

Temat jak wyżej, do rozmów na temat i nie na temat, porozmawiajmy, poznajmy się bliżej Wink

Jaką frakcją lubicie grać najbardziej? Happy

________________________
https://www.facebook.com/ragoongraphics/
Back to top Go down
https://www.facebook.com/ragoon97
rrravyn
Nomad
Nomad
rrravyn


Messages : 54
Quality Points : 41
Registration Date : 2015-07-30
Age : 28
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-19, 06:20

W II czarnoksiężnik i czarodziejka, ale to chyba też przez sentyment (jak byłam mała bardzo kochałam zielone smoki i nigdy ich nie ulepszałam, bo ZIELONE NAJŁADNIEJSZE).
W III CYTADELA, Nekropolis i Bastion. Cytadelę kocham całym sercem, na małych mapach jest niezastąpiona, na dużych trochę gorzej.

Od razu przy okazji zapytam o ulubionych bohaterów Very Happy
W II to Kastore i Vatawna.
W III - Merist (dość niepopularna opinia Razz), Charna i Ivor.
Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-19, 06:42

Oczywiście, że najbardziej lubię Zamek Czarodziejki, pod warunkiem, że armie prowadzi ... Rycerz.

Ulubieni bohaterowie: Ruby i Gwenneth Smile
Back to top Go down
Ragoon
Minotaur
Minotaur
Ragoon


Messages : 358
Quality Points : 350
Registration Date : 2016-05-30
Age : 26
Location : Wrocław, Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-19, 07:45

Czym uzasadnicie swoje wybory? :p

Jeżeli chodzi o zamek:
II - Nekromanta - Hordy szkieletów, zombie-tanki i tanie i potężne kościane smoki, które można w miarę szybko osiągnąć i rozpocząć podbój. Oprócz tego dość nastawieni na używanie magii Wink
III - Forteca - kolejny raz, golemy-tanki, bardzo potężne nagi, jedne z najlepszych jednostek końcowych i najpotężniejsze zaklęcia. Oprócz tego rycerz, powolny ale w zwarciu bardzo trudny do pokonania. No i wskrzeszenie Very Happy

Bohaterowie:
II - Sandro, bo fajnie wygląda XD
III - Ivor, Wystan, bo dużo łuczników na początek

Miło was widzieć, może forum trochę dzięki Nam odżyje lol

________________________
https://www.facebook.com/ragoongraphics/
Back to top Go down
https://www.facebook.com/ragoon97
Uhm
Vampire
Vampire
Uhm


Messages : 446
Quality Points : 477
Registration Date : 2015-07-17
Age : 29
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-21, 01:41

Cześć Huntka, niezmiernie miło mi cię poznać Smile  Jestem zakochany w twoich mapach, niestety ostatnio życie daje mi trochę w kość i wciąż odkładam rozegranie drugiej części The Legends. Jak to się stało, że po 20 latach, kiedy o H2 już nikt nie pamięta, wciąż tworzysz mapy i to tak dopieszczone i zróżnicowane, że biją na głowę 99% innych scenariuszy?

Moje 2 ulubione miasta to Rycerz i Czarnoksiężnik. H2 to po prostu epicka opowieść o herosach i potworach - a czy jest coś wspanialszego niż ruszenie w lśniącej zbroi na epicką wyprawę przeciw wynaturzonym kreaturom czarnoksiężnika? Wyobraźcie sobie kroczący przez pola lawy zastęp paladynów, rzucający wyzwanie przerażającym smokom, które po straszliwym boju legną w pyle u ich stóp... W zasadzie nie gram w H2, by gromić potwory czy rozwiązywać taktyczno-strategiczne zagadki - tylko żeby móc wciąż na nowo wcielać się w bohaterów i nikczemników, by uratować świat bądź pogrążyć go w chaosie Razz

Zdecydowanie moim ulubionym bohaterem części 2 jest Archibald. Ogólnie w całej serii - Sandro. Do dziś marzę, że pewnego pięknego dnia ktoś potencjalnie tworzący nową część HoMM czy MM wpadnie na pomysł, że Archibald wraz z Draconem i innymi czarnoksiężnikami przewidzieli Rozliczenie i wykorzystawszy Rytuał Pustki ocalili przynajmniej część Enroth Very Happy

________________________
Well, Roland, it seems I've won our little contest.  But don't worry. Not only have I decided to spare your life, but I am appointing you monarch of the Western Tower.  Perhaps I will come and visit your splendid court, when you are not entertaining important rats and spiders.


Last edited by Uhm on 2017-05-22, 06:19; edited 1 time in total
Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-22, 05:36

Ragoon wrote:
Czym uzasadnicie swoje wybory? :p

Lubię elfy Very Happy
Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-22, 05:48

Uhm wrote:
Cześć Huntka, niezmiernie miło mi cię poznać Smile  Jestem zakochany w twoich mapach, niestety ostatnio życie daje mi trochę w kość i wciąż odkładam rozegranie drugiej częśi The Legends. Jak to się stało, że po 20 latach, kiedy o H2 już nikt nie pamięta, wciąż tworzysz mapy i to tak dopieszczone i zróżnicowane, że biją na głowę 99% innych scenariuszy?

Cześć Uhm Smile

Uwielbiam Twoje recenzje. Są takie treściwe i żaden najmniejszy bug Ci nie umknie. Kiedyś nadejdzie czas, że wszystkie moje mapy poprawię do wersji 2.0
Mapy do Herosów tworzę od bardzo dawna i głównie na własny użytek. Wiele z nich nie zachowało się do dnia dzisiejszego. Pomysł, żeby je wrzucać do internetu wyszedł od znajomych, którym czasem coś pokazywałem. Mam do Heroes 2 duży sentyment, gdyż to była moja pierwsza gra na PC. Nigdy nie zostanie ona zapomniana, gdyż należy do klasyki, a takie gry żyją wiecznie Smile
Back to top Go down
Uhm
Vampire
Vampire
Uhm


Messages : 446
Quality Points : 477
Registration Date : 2015-07-17
Age : 29
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-22, 10:09

Hehe, miałem może ze 3 lata, gdy pierwszy raz rozegrałem u znajomego ojca pierwszą rundkę w H2 Razz Był też tak dobry, że pozwolił nam nagrać dwójeczkę na 20 dyskietek... Piękne czasy Smile

Jak będziesz wrzucać do jaskini zaktualizowane mapy, nie zapomnij ich spakować razem z plikami readme, tak jak w Tawernie. Brakuje mi tych dodatkowych pliczków w Krypcie Map.

Wybierasz się może na koncert? W zeszłym roku się zagapiłem i żeby dostać bilet 5 dni przed musiałem brać udział w konkursie i napisać o moim ulubionym utworze z serii Might and Magic. Musiałem być naprawdę zdesperowany, bo... wygrałem Razz

________________________
Well, Roland, it seems I've won our little contest.  But don't worry. Not only have I decided to spare your life, but I am appointing you monarch of the Western Tower.  Perhaps I will come and visit your splendid court, when you are not entertaining important rats and spiders.
Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-23, 04:36

Uhm wrote:
Hehe, miałem może ze 3 lata, gdy pierwszy raz rozegrałem u znajomego ojca pierwszą rundkę w H2 Razz Był też tak dobry, że pozwolił nam nagrać dwójeczkę na 20 dyskietek... Piękne czasy Smile

Jak będziesz wrzucać do jaskini zaktualizowane mapy, nie zapomnij ich spakować razem z plikami readme, tak jak w Tawernie. Brakuje mi tych dodatkowych pliczków w Krypcie Map.

Wybierasz się może na koncert? W zeszłym roku się zagapiłem i żeby dostać bilet 5 dni przed musiałem brać udział w konkursie i napisać o moim ulubionym utworze z serii Might and Magic. Musiałem być naprawdę zdesperowany, bo... wygrałem Razz

Tawerna mocno się zepsuła. Od jakiegoś czasu nie chcą dodawać żadnych nowych map, ani moich, ani zrobionych przez innych graczy. Nie chcą też powiedzieć o co chodzi. Raz na shoutboxie ktoś coś wspomniał o zgubionym haśle, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Nie wiem jeszcze co będę robić w dzień koncertu, więc nie mogę planować tak bardzo do przodu. Rozumiem, że miałeś na myśli październik.
Back to top Go down
Ragoon
Minotaur
Minotaur
Ragoon


Messages : 358
Quality Points : 350
Registration Date : 2016-05-30
Age : 26
Location : Wrocław, Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-28, 03:42

Chciałbym zrobić ciekawą mapkę, ale mam dużo pustego miejsca, dasz mi jakieś rady? Very Happy

________________________
https://www.facebook.com/ragoongraphics/
Back to top Go down
https://www.facebook.com/ragoon97
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-28, 06:51

Ragoon wrote:
Chciałbym zrobić ciekawą mapkę, ale mam dużo pustego miejsca, dasz mi jakieś rady? Very Happy

U mnie tworzenie mapy to zestaw pewnych czynności które najlepiej zobrazować w punktach. Na początku musisz mieć pomysł, musisz wiedzieć co ma się dziać na tej mapie, jak powinna wyglądać rozgrywka, więc po kolei:

1. Pomysł, system rozgrywki.
2. Robisz projekt mapki na kartce papieru, jest to dobry moment żeby zaplanować sobie gdzie mają stać kopalnie surowców. Jak robisz mapy "na żywca" to często stawiasz ich za dużo. Warto się zastanowić gdzie będą drogi, przejścia, którędy mają sunąć ataki wroga, które obszary mogą być eksplorowane przez gracza, a które przez kompa.
3. Podkład, czyli ustawiasz podłoże w edytorze. To jest ten moment w którym musisz zadziałać jeśli chcesz by twoja mapa dobrze prezentowała się na minimapie. Tutaj również stawiasz główne drogi jeśli takie zaprojektowałeś.
4. Zalesianie czyli drzewa i góry + rzeki, domki, kopalnie i miasta lądują na mapie. Musisz uważać żeby tereny do siebie pasowały, żeby jakieś zagięcia, nielogizmy nie powstały bo to niszczy efekt końcowy.
5. Uskarbianie, czyli wykańczanie mapy przez dodawanie potworów, skarbów i drobnych dekoracji do ostatecznej wersji mapy. To bardzo długi etap, może trwać ponad miesiąc Smile
6. Testy. Balans. Jeśli mapa wyszła za łatwa to wzmacniam kompa, osłabiam graczy. Zawsze testuję na poziomie impossible i każdą grywalną frakcją. Czasami testy trwają długo jeśli mapa nie jest typowym single player.
7. Fabuła, zdarzenia. Kiedy rozgrywka działa jak należy można ją wzbogacić o różne zdarzenia. Robię to na końcu, bo to dość nowy element na moich mapach.
Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-28, 07:00

Dziwię się, że masz puste przestrzenie. Dla mnie te mapy są za małe, takie ciasne i klaustrofobiczne. Fajnie by było mieć mapę 288 x 288 lub jeszcze większą 576 x 576. Ale byłaby jazda na tak dużej mapie Smile
Back to top Go down
Ergon
Gargoyle
Gargoyle
Ergon


Messages : 21
Quality Points : 4
Registration Date : 2017-05-25
Age : 23
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-28, 07:29

Zawsze chciałem wstawić gdzieś swoją mapę, ale jakoś nigdy tego nie zrobiłem. Wykonałem ich dużo, ale tylko ta n-dziesta mapa wyszła w miarę dobrze wizualnie - bez pustych miejsc itp. Nie wiem jak z balansem, ale ja testuje mapę każdym graczem na poziomie 3/5. Inaczej musiałbym testować mapę każdym graczem na najwyższym poziomie trudności, a to by zajelo duuużo czasu.
Mapę tworzę w podobnym procesie produkcyjnym jak ten opisany przez Huntka(pomijam 2 punkt), z tym, że najpierw muszę wiedzieć czy to mapa z jakimś większym scenariuszem czy typowa nawalanka. Wtedy skupiam się najbardziej na ilości kopalni i położeniu surowców od zamku.
Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-28, 07:54

Ergon wrote:
Zawsze chciałem wstawić gdzieś swoją mapę, ale jakoś nigdy tego nie zrobiłem. Wykonałem ich dużo, ale tylko ta n-dziesta mapa wyszła w miarę dobrze wizualnie - bez pustych miejsc itp. Nie wiem jak z balansem, ale ja testuje mapę każdym graczem na poziomie 3/5. Inaczej musiałbym testować mapę każdym graczem na najwyższym poziomie trudności, a to by zajelo duuużo czasu.
Mapę tworzę w podobnym procesie produkcyjnym jak ten opisany przez Huntka(pomijam 2 punkt), z tym, że najpierw muszę wiedzieć czy to mapa z jakimś większym scenariuszem czy typowa nawalanka. Wtedy skupiam się najbardziej na ilości kopalni i położeniu surowców od zamku.

Uploadnij jakies swoje mapy w Jaskini Behemota w Krypcie Map. Chętnie sobie zagram. Mapy innych graczy często są dla mnie źródłem pozytywnej inspiracji Smile
Back to top Go down
Ragoon
Minotaur
Minotaur
Ragoon


Messages : 358
Quality Points : 350
Registration Date : 2016-05-30
Age : 26
Location : Wrocław, Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-28, 08:38

Dzięki za plan :p

Ciekawi mnie też w jaki sposób wypełniacie je terenem, górami, lasami tak aby cała mapa nie była wielkim labiryntem tylko wyglądała.. ładnie :p

Aktualnie pracuje nad mapą fabularną, dużo map próbowałem robić ale ani jednej nie skończyłem. Mam nadzieję, że ta będzie pierwsza Very Happy

________________________
https://www.facebook.com/ragoongraphics/
Back to top Go down
https://www.facebook.com/ragoon97
Ergon
Gargoyle
Gargoyle
Ergon


Messages : 21
Quality Points : 4
Registration Date : 2017-05-25
Age : 23
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-28, 23:18

Po jakim czasie mapy pojawiają się w krypcie? Wysłałem wczoraj dwie i dzisiaj nic nie ma. Chwilowo nie mam czasu, ale jak coś uploadne je jeszcze raz.

Nazwy map:
Przełęcz Krasnoludów.h3m
Legendarne Ostrza.h3m


Last edited by Ergon on 2017-05-29, 06:30; edited 1 time in total
Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-29, 02:45

Ergon wrote:
Po jakim czasie mapy pojawiają się w krypcie? Wysłałem wczoraj dwie i dzisiaj nic nie ma. Chwilowo nie mam czasu, ale jak coś uploadne je jeszcze raz.

Nazwy map:
Przełęcz Krasnoludów
Legendarne Ostrza

Moje z reguły pojawiają się po trzech tygodniach Very Happy
Back to top Go down
Ergon
Gargoyle
Gargoyle
Ergon


Messages : 21
Quality Points : 4
Registration Date : 2017-05-25
Age : 23
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-29, 03:14

O kurka Shocked . Aż tyle. Myślałem, że ja coś nieogarnięcie zrobiłem. OK, mam nadzieję, że są warte zagrania. Tworzę mapy na użytek własny.
Back to top Go down
Ergon
Gargoyle
Gargoyle
Ergon


Messages : 21
Quality Points : 4
Registration Date : 2017-05-25
Age : 23
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-29, 06:29

Już są! Dajcie znać czy chociaż da się w to grać. Smile
Back to top Go down
Uhm
Vampire
Vampire
Uhm


Messages : 446
Quality Points : 477
Registration Date : 2015-07-17
Age : 29
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-29, 07:13

Floating City też już jest:

http://mapy.heroes.net.pl/mapa/925

To przyszły tydzień mam już zarezerwowany Wink

________________________
Well, Roland, it seems I've won our little contest.  But don't worry. Not only have I decided to spare your life, but I am appointing you monarch of the Western Tower.  Perhaps I will come and visit your splendid court, when you are not entertaining important rats and spiders.
Back to top Go down
Ergon
Gargoyle
Gargoyle
Ergon


Messages : 21
Quality Points : 4
Registration Date : 2017-05-25
Age : 23
Location : Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-29, 08:37

Szkoda, że Floating City do dwójeczki Sad . Nie mam aktualnie na kompie. Płyta leży w szufladzie, ale na windows 7 64-bitowym trzeba się troszkę pobawić.

Płytę mam ta z Gry Extra 4/2006. Jest na niej kilka map, więc HoMM II przeklikałem na wszystkie sposoby. Może nic się nie stanie jak nie zagram w jedną mapę.

Back to top Go down
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-31, 05:22

Pojawił się jakiś konkurs na mapę do Heroes III
Może wezmę udział.
Back to top Go down
Ragoon
Minotaur
Minotaur
Ragoon


Messages : 358
Quality Points : 350
Registration Date : 2016-05-30
Age : 26
Location : Wrocław, Poland

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-31, 10:03

Podrzucisz linka?

________________________
https://www.facebook.com/ragoongraphics/
Back to top Go down
https://www.facebook.com/ragoon97
Huntka
Gargoyle
Gargoyle
Huntka


Messages : 13
Quality Points : 2
Registration Date : 2017-05-19
Age : 40
Location : Kraków

Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime2017-05-31, 17:55

http://heroes.net.pl/nowina/3669
Back to top Go down
Sponsored content





Pogawędki (PL) Empty
PostSubject: Re: Pogawędki (PL)   Pogawędki (PL) Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pogawędki (PL)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
~ Forums of Enroth ~ :: International Board :: Tawerna-
Jump to: